ESHOP DOČASNĚ POZASTAVEN - NELZE VYTVOŘIT OBJEDNÁVKY

Provedeme vás rychlým návodem jak snadno a rychle nahrát naše produkty do vašeho eshopu Shoptet.

Základem je mít zakoupený modul - Automatické importy produktů

1) V horní části stačí kliknout na tlačítko "PŘIDAT IMPORT"

2) Vyskočí malé okno a stačí zadat jméno importu, importní kód, dodavatel Shoptet a XML url adresu kterou jste od nás obdrželi.

Pandino shoptet import XML

3) Po kliknutí na tlačítko "Přidat" se vše uloží a jdeme na základní nastavení. Před samotným naháváním dat, je důležité ověřit validaci dat pomocí tlačítka "Validovat"

Pandino import XML feed kontrola

4) Shoptet kontroluje že data jsou ve správném formátu pro úspěšné nahrávání. Status se po validaci změní na "XML feed je validní"

5) Párovat produkty můžete podle kódu nebo podle EANu. Doporučujeme podle kódu, ne všechny naše kusy oblečení obsahují EAN kód.

Cenový koeficient si můžete upravit dle svého. Pokud bude hodnota za oblečení 300 Kč a zadáte 1.2, výsledný produkt se bude prodávat za 360 Kč.

Velmi důležité nastavení je produkty chybějící ve feedu. Jakmile se produkt nebude nacházet v našem feedu, doporučujeme nastavit "nezobrazovat v navigaci e-shopu". Produkt nebude na eshopu vidět ale stále bude dohledatelná URL adresa kvůli SEO pro Seznam nebo Google.

Dále vyberte aktualizovat produkty "všechny".

6) Zde si můžete vybrat, která data se budou kontrolovat při úplném nahrávání. Klidně můžete zaškrtnout všechny.

7) Aktualizační import bývá rychlejší protože aktualizuje pouze vybrané parametry jako cena, množství dodavatele a zda se produkt stále nachází v XML feedu.

8) Nesmíme zapomenout na plánování. Nastavením rozvrhu na druhé položce "Rozvrh" si vybereme jak často a kdy se má spouštět kontrola dat.

První úplný import jde vybrat pouze v ranních hodinách 1x denně.

Aktualizační je možné provádět až 16x za den. Záleží ovšem na verzi Shoptet jakou máte zakoupenou.

Free, Basic, Start, Lite 1x
Business 3x
Profi 6x
Enterprise 16x

9) Nyní je počkat než se spustí plný import v ranních hodinách, nebo využít ručního plného importu který začne okamžitě. Měsíčně je limit 6x pro spuštění.

10) Data jsou nahrána :)

11) Dvakrát měř jednou řež - podívejme se raději zda je importní modul aktivován, pokud by byl vypnutý, stačí jednoduše kliknout na "POVOLIT" a kolečko zezelená